Ukázkové lekce s metodami KM

Děti píší teroristům

Paní učitelka Blanka Staňková z Metodického a tréninkového centra programu Kritické myšlení - z Fakultní základní školy Chlupova v Praze 5 a její druháčci o zlu a násilí přemýšlejí. Hned po teroristickém útoku na New York a Washington D.C. děti napsaly teroristům dopisy.
Kéž by se i v dospělých tak krásně spojovala slušnost, neústupnost a důraz na přemýšlení!

Chlap, děd, vnuk a hrob

Autory příspěvků na stránkách KM můžete být i Vy. Tuto lekci nám zaslala paní učitelka Květa Kohoutová: "Reaguji na výzvu Ondry. Jeden ze článků, na kterém jsem s dětmi pracovala, je pohádka od J.Wericha "Chlap, děd, vnuk a hrob". Přípravu k hodině posílám rovněž. Zdravím všechny a těším se na inspirace od Vás! Květa"

K lekci o Kolumbovi

Co o objevení Ameriky a jednání Evropanů vůči domorodcům věděli lidé v Evropě, a jak na to vlastně reagovali? (Za Hitlera prý také mnozí z Němců o koncentrácích nic špatného nevěděli). Kdybychom více četli klasickou českou literaturu, našli bychom to už dávno...

Doplněk k lekci z českého manuálu pro lektory RWCT

Znáte ukázkovou lekci RWCT o pyramidách starých Mayů? Protože stále trvají diskuse o tom, jak vlastně pyramidy vypadají a jak odrážejí zvuky před schodištěm, dodáváme ilustrační fotky. Jsou z turistického letáčku, který Hance laskavě věnovaly naše nové kolegyně v RWCT - z Guatemaly, kde RWCT právě začíná, kdežto pyramidy téměř končí...

39 klíčových kompetencí pro Evropu

1. Být schopen vzít v úvahu zkušenost
2. Dávat věci do souvislosti a organizovat poznatky různého druhu
3. Organizovat svůj učební proces
... atd.

Rozum a štěstí - Karel Jaromír Erben

Ukázková lekce metodou E-U-R na textu klasika

Rovnováha v pojetí školy

Jak vidíme stav své školy? Je spíš pro žáky, pro učivo, pro učitele, pro přijímačky...? Jinak vidí školu děti, jinak rodiče, jinak technický personál, jinak ředitel a jinak učitelé. Jestliže chceme ve škole něco měnit, je užitečné předem zjistit, jak blízké nebo jak daleké jsou názory zúčastněných. Uměli by vysvětlit svá stanoviska - proč jsou toho či onoho názoru?

Sebehodnotící zpráva žáka

v oblasti čtení, psaní, matematiky a sociálních a pracovních návyků

Navigátor
Chci se podívat na:
Chci vyhledat:
Právě se nacházíte na:
homepage KM
Přečtěte si

[ukázat mapu celého webu]
Kritické listy
Čteme s porozuměním


E-infosíť
Přihlášení do e-mailové infosítě Vám zaručí zasílání novinek a aktualit přímo na Váš e-mail. (více informací)
jméno:
e-mail:
cislo:
zde napište: 531
 
Je již přihlášeno 2342 lidí.
Projekt ESF
Investice do rozvoje vzdělávání

Ostatní

Licence Creative Commons
Kritické myšlení, jejímž autorem je Kritické myšlení, o.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.kritickemysleni.cz