Zajímavé časopisy a knížky

Pozoruhodná kniha: Přírodní kapitalismus

V polovině prosince vydala MF knížku Přírodní kapitalismus od Paula Hawkena, Amory Lovinse a L. Hunter Lovinsové. Pokud hledáte podnětné texty pro kritické myšlení, určitě se do ní podívejte. Pokud se chcete dozvědět, jestli by nešlo na světě žít slušně s perspektivou přežití, čtěte. Obsah knížky neříká tolik jako ukázka textu, a proto přikládám citátek.
Cvičně: jaké pochybnosti ve vás text vyvolá, kde se ve vás berou a co bychom potřebovali, abychom je vyvrátili

Kniha o Začít spolu

Portál vydal významnou knížku o zkušenostech z programu Začít spolu: Krejčová, V., Kargerová, J. Vzdělávací program Začít spolu. (Metodický průvodce pro 1. stupeň základní školy. 1. vyd., Praha: Portál, 2003. 232 stran). Možná by stála za prozkoumání i tomu, kdo na 1. stupni neučí, protože do jeho třídy brzy začnou přicházet (nebo už tam jsou!) děti vychované k spolupráci, samostatnosti a aktivitě právě v Začít spolu.
Recenzi na knížku od Karla Rýdla si přečtěte na webu Učitelských listů pod datem 9.9.

Prešovský sborník o jazyce, čtení a výchově

Prešovská univerzita a její Pedagogická fakulta vydávají dvakrát do roka sborník Slovo o slove, v němž publikují prešovští i přespolní odborníci. Z autorů určitě znáte Janu Palenčárovou, která přispívá i do Kritických listů, ale možná i další autory, nebo vás zaujmou jejich témata. Sborník přináší články z teorie literatury a jazyka, z didaktiky jazyka a literatury, recenze, jazykové okénko a rozmanité informace.

Konstruktivistická výuka matematiky

Krátká informace o další knížce o konstruktivistické výuce pro učitele matematiky od prof. Milana Hejného

Trocha filozofie pro Bereniku

V kritickém myšlení je zásadní otázkou PROČ, a hned potom přicházívá A jak jste na to přišli? Pro začátečníky (ať už jimi budou vaši žáci, nebo potřebujete výchozí informace oživit vy sami) se může hodit srozumitelná a přehledná knížka od Rolanda Simona Schaefera "Trocha filozofie pro Bereniku".

Znáte pedagogiku doc. Jaroslava Kozlíka?

Možná vám uniklo, že na Univerzitě Pardubice mu vydali brožuru Myslet, komunikovat a učit se. Úvody napsali prof. Karel Rýdl a Ivo Mayer. Náklad 200 výtisků, cena 50,- Kč. Možná se dá na Fakultě humanitních studií ještě objednat?

Navigátor
Chci se podívat na:
Chci vyhledat:
Právě se nacházíte na:
homepage KM
Přečtěte si

[ukázat mapu celého webu]
Kritické listy
Čteme s porozuměním


E-infosíť
Přihlášení do e-mailové infosítě Vám zaručí zasílání novinek a aktualit přímo na Váš e-mail. (více informací)
jméno:
e-mail:
cislo:
zde napište: 531
 
Je již přihlášeno 2342 lidí.
Projekt ESF
Investice do rozvoje vzdělávání

Ostatní

Licence Creative Commons
Kritické myšlení, jejímž autorem je Kritické myšlení, o.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.kritickemysleni.cz