Warning: Use of undefined constant b - assumed 'b' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/www/htdocs/kritickemysleni.cz/porozumeni.php on line 13

Informace o publikaci

Čteme s porozuměním každý den, 1. třída

• 150 pracovních listů, na 5 dní v týdnu, 30 týdnů ve školním roce
• každý týden se žáci spolu s učitelem věnují jedné ze šesti základních čtenářských dovedností
• krátké a smysluplné texty
• černobílé ilustrace, které si žáci mohou vybarvit
• 3 otázky s nabídkou odpovědí, které se zaměřují na porozumění textu a danou čtenářskou dovednost
• instrukce pro učitele
• klíč se správnými odpověďmi na otázky

Publikace Čteme s porozuměním každý den vám usnadní výuku čtení v první a druhé třídě. Můžete s těmito pracovními listy pracovat každý den, nebo je využívat méně často jako doplněk klasické výuky čtení.
Tato publikace přináší ucelený systém tréninku čtenářských dovedností, které napomáhají porozumění textu. Vaši žáci budou mít možnost každý den číst zajímavý krátký text a pomocí otázek se nad ním zamýšlet. Po krátké době budou žáci schopni získané dovednosti uplatnit i při četbě jiných textů.

Kurzy Čteme s porozuměním každý den
Tato metodika je v České republice zatím novinkou. Proto jsme pro vás připravili čtyřhodinové a osmihodinové semináře s názvem Čteme s porozuměním každý den.
V seminářích se dozvíte, jak s listy pracovat, jak využít texty a práci s nimi i pro dosahování dalších vzdělávacích cílů. Na semináři získáte jistotu pro svou práci a odpovíme vám na všechny vaše otázky.
Termíny seminářů a přihlášky najdete hlavní stránce našeho webu v pravém sloupci, informace získáte také na e-mailové adrese: katerina.safrankova@gmail.com.

Dohoda s uživatelem
Zakoupením této publikace jste si zároveň zakoupili licenci k využívání publikace v jedné třídě jedním učitelem. Pro jednu třídu můžete z této knihy libovolně kopírovat.
Kopírování materiálů pro více než jednu třídu je zakázáno. Půjčování publikace jinému učiteli pro využití v jiné třídě je také zakázáno. Pro každou třídu a každého učitele je třeba zakoupit samostatný výtisk této publikace.
Děkujeme za dodržování této dohody.

Dovednosti ve Čteme s porozuměním každý den
Ve Čteme s porozuměním každý den propojujeme úkoly prohlubující porozumění textu s rozvojem jazykových znalostí a dovedností, a tím pomáháme žákům stát se lepšími čtenáři. Každý týden mají žáci příležitost trénovat základní čtenářské dovednosti a také si zlepšovat své povědomí o jazyce.

Porozumění textu
Žáci se trénují v šesti základních čtenářských dovednostech, které míří na porozumění textu. Každé níže uvedené dovednosti se žáci věnují pětkrát týdně, po šesti týdnech se dovednost objevuje znovu.

Hlavní myšlenka a detaily    Kdo, co, kde, kdy    Posloupnost
Porovnání a kontrastFantazie a realitaPředvídání

Jazykové úkoly
V jazykových úkolech se zaměřujeme na několik oblastí:
• Hlásky a písmena
Žáci si všímají, jak jsou slova napsaná, z jakých písmen a hlásek se skládají. Žáci zapisují chybějící písmena do stále obtížnějších slov, hledají slova, která se rýmují, slova, která mají stejné počáteční či koncové písmeno (nebo hlásku), nacházejí v řadě slov dvě stejná slova.
• Slova v kontextu
Žáci dosazují do vět slova, která se tam hodí. Žáci sledují, zda slovo do věty či textu pasuje obsahově, syntakticky či gramaticky.
• Význam slov
Žáci určují význam slov, která se objevila v textu.

Texty
Texty v Čteme s porozuměním každý den jsou nejprve velmi jednoduché, postupně se jejich obtížnost zvyšuje. To umožňuje žákům rozšiřovat si slovní zásobu i repertoár slov, která bezpečně rozpoznají a plynule přečtou. Texty se věnují tématům, která jsou pro žáky atraktivní, např. domácí mazlíčci, život zvířat, kamarádi, hry, zábava, škola. Texty jsou beletristické i naučné, objevují se i věcné texty (např. návody, postupy). Beletristické texty mají pointu a naučné texty přinášejí vždy nějakou informaci, která je pro žáky nová či zajímavá.

Navigátor
Chci se podívat na:
Chci vyhledat:
Právě se nacházíte na:
homepage KM
Čteme s porozuměním
Informace o publikaci

[ukázat mapu celého webu]
Kritické listy
Čteme s porozuměním


E-infosíť
Přihlášení do e-mailové infosítě Vám zaručí zasílání novinek a aktualit přímo na Váš e-mail. (více informací)
jméno:
e-mail:
cislo:
zde napište: 531
 
Je již přihlášeno 2342 lidí.
Projekt ESF
Investice do rozvoje vzdělávání

Ostatní

Licence Creative Commons
Kritické myšlení, jejímž autorem je Kritické myšlení, o.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.kritickemysleni.cz