Informace o knihách

Kritické myšlení

International Reading Association books

We are pleased to announce that there is now a more efficient way for you to place orders for International Reading Association books. The Association has formed a partnership with The Eurospan Grouup, a book distributor that will maintain a stock of books for distribution in your country. This will enable you to obtain books much more quickly. We hope that you will share this information with colleagues and participants in the RWCT project in your country.

To order International Reading Asssociation books, please contact:

The Eurospan Group
3 Henrietta Street
Covent Garden
London WC2E 8LU
Phone: 44-0-20-7240 0856,
Fax: 44-0-20-7379 0609

If you have any questions about ordering books through this new distributor arrangement, please contact me at Association Headquarters:

Matt Baker
Phone: 302-731-1600, ext. 244,
fax: 302-368-2449,
e-mail: mbaker@reading.org

Informace o publikování

Vážení,
zjistila jsem v Kritických listech 1-2 2000, že evidujete publikované texty o využití kritického myšlení. Ve své práci na VŠ využívám tyto metody v přípravě budoucích učitelů středních škol díky kurzu KM v Mostkovicích. Vlastní konkrétní zkušenost (nejde o vědu) jsem popsala v textu:

Využití některých strategií modelu EUR ve výuce studentů pedagogických oborů.

D. Tomanová, Sociální pedagogika jako vědecká a společensky užitná disciplína. Sborník příspěvků z I. Mezinárodní konference. Str. 316 - 321, Vydal Institut mezioborových studii Brno, 2000, v tiskárně Bonny Press Brno, www.bonny.cz

Zdraví a úspěch v dalším rozvoji KM přeje Dana Tomanová.

PhDr. Dana Tomanová, CSc.
katedra pedagogiky, PdF UP
Žižkovo nám. 5, 771 40 Olomouc

Kniha pro učitele 2. stupně ZŠ

Spolupráce KM a Začít spolu (SbS)

Kritické myšlení, o. s., a Step by step Česká republika (vzdělávací program Začít spolu) připravují k vydání knihu, která by měla sloužit (především) učitelům 2. stupně ZŠ. Tito učitelé, a nejen z našich programů, jsou vystaveni různým otázkám, problémům, situacím, jako například:

Naše představa je sepsání textů, které by se zabývaly nějakou (např. výše uvedenou) otázkou, problémem, událostí, akcí = jak jste se jí věnovali, jak jste ji řešili. Je samozřejmé, že řešení nebylo často jediné, ani definitivní. Právě tento proces hledání chceme také zachytit. Protože víme, že často vzniká (vznikla) plodná spolupráce mezi učitelem základní a vysoké školy, rádi bychom tuto spolupráci při psaní publikace podpořili. Kniha má být praktická, vycházející ze skutečných zkušeností, ne „vědecká studie”. Rádi bychom, aby kniha oslovila a zaujala především učitele ve školách, aby jim pomohla v jejich práci, inspirovala je a dodala jim posilu v jejich vlastním hledání dobré a lepší výuky.

Plánujeme, že jednotlivé příspěvky budu shromážděny během školního roku 2001/2002. Editorkou bude redaktorka ČRo a lektorka Kritického myšlení Nina Rutová. Na přípravu a vydání publikace je přislíbený grant od OSF Praha.

V případě, že vás tato práce zaujala a chcete s námi spolupracovat, obraťte se na: Ninu Rutovou přes kancelář Kritického myšlení (viz. adresa v záhlaví stánek) nebo na e-mail: mysleni@volny.cz

Navigátor
Chci se podívat na:
Chci vyhledat:
Právě se nacházíte na:
homepage KM
Kritické listy

[ukázat mapu celého webu]
Kritické listy
Čteme s porozuměním


E-infosíť
Přihlášení do e-mailové infosítě Vám zaručí zasílání novinek a aktualit přímo na Váš e-mail. (více informací)
jméno:
e-mail:
cislo:
zde napište: 531
 
Je již přihlášeno 2335 lidí.
Projekt ESF
Investice do rozvoje vzdělávání

Ostatní

Licence Creative Commons
Kritické myšlení, jejímž autorem je Kritické myšlení, o.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.kritickemysleni.cz