Burza nápadů

Nina Rutová

Vybraná pasáž z fejetonu, který se objevil v rádiu, prozrazuje, o čem byla řeč v burze nápadů na letošní letní škola KM.

 „…uvedu alespoň několik jimi ověřených nápadů z minulého školního roku:

Šesťáky z Kladna, aby nemuseli pořád jen sedět v lavicích, ulejvat se a zpaměti říkat, co kde ve městě mají, vyhnaly, a to dokonce za asistence městské policie, do města běhat, zjišťovat, ptát se, malovat a psát. (Zdena Tuzarová a spol.)

V Jankově, kde není tolik městských atrakcí jako v Kladně, si zase každé dítě z 9. třídy vybralo v okolí křížek, kapličku nebo zvoničku, popsalo cestu k ní, zjistilo od kdy a proč tam stojí a nakreslilo ji. Tak vznikl sešit, skoro knížka, po které je prý teď na obecním úřadě taková poptávka, že už ji učitelka nemůže, ale ani nemusí xeroxovat tajně, neboť si děti při téhle opravdové práci daly záležet i na správném pravopise. (Jana Feřteková).

Další učitelka dokonce vymyslela, jak děti zábavně naučit věty hlavní a vedlejší tak, že je rozstříhala, každé z dětí dostalo tu nebo onu a měly chodit a hledat, podle jakých pravidel k sobě patří. (Hana Šundová).

Abychom nezůstali jen na základní škole: Gymnaziální učitelky (Jitka Kmentová a Eva Kokešová) začaly učit otrlé pubescenty romantismu tak, že -náctiletým rozdaly do lavic noviny a inzeráty, v nichž každou chvíli někoho hledá „romantický mladík“, nebo je žádána „dívka se vztahem k romantice“. Tak tomu já říkám vzbudit zájem o učivo…“

Autorka je redaktorkou ČRo a lektorkou KM.

Navigátor
Chci se podívat na:
Chci vyhledat:
Právě se nacházíte na:
homepage KM
Kritické listy

[ukázat mapu celého webu]
Kritické listy
Čteme s porozuměním


E-infosíť
Přihlášení do e-mailové infosítě Vám zaručí zasílání novinek a aktualit přímo na Váš e-mail. (více informací)
jméno:
e-mail:
cislo:
zde napište: 531
 
Je již přihlášeno 2334 lidí.
Projekt ESF
Investice do rozvoje vzdělávání

Ostatní

Licence Creative Commons
Kritické myšlení, jejímž autorem je Kritické myšlení, o.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.kritickemysleni.cz