Exemplum

Nina Rutová

Prvá rozhlasová dílna s účastí dětí, kterou vedla Blanka Staňková, byla na téma výchova k osobnosti. Děti jsem předem znala jen od vidění. Ale za hodinu, co jsem pozorovala a poslouchala v režii, přestaly být pro mne kordelem dětí; vylouply se z nich individuality schopné zcela suverénně vyjádřit i obhájit svůj názor.

I přišli jsme po natáčení do rozhlasové bufetu, kde si děti mohly za odměnu vybrat, na co mají chuť. Prodavačka pohlédla na papír, kam měla pro účtárnu vypsat položky, shledala jej malým na tak velký počet dětí a usoudila, že by si všichni měli dát totéž, aby se jí to tam vešlo.

Musím sebekriticky přiznat, že ještě před hodinou řekla bych s klidem: „Děcka, musíte se domluvit a dát si všichni to samé!“ Po této dílně jsem se i jen při takovém pomyšlení zastyděla a už se slyším, jak důrazně říkám: „Paní, tyhle děti tu teď natáčely každé samo za sebe, každé je jiné, ony si nemohou dát totéž! Chápete?“ Buď že paní pochopila, nebo byly děti roztomilé, nebo šel ze mne strach, paní jednoduše vzala ještě další papír a všichni si dali, na co měli právě chuť. A tak si z rozhlasu, stejně jako z vyučování, odnesl každý to své.

Navigátor
Chci se podívat na:
Chci vyhledat:
Právě se nacházíte na:
homepage KM
Kritické listy

[ukázat mapu celého webu]
Kritické listy
Čteme s porozuměním


E-infosíť
Přihlášení do e-mailové infosítě Vám zaručí zasílání novinek a aktualit přímo na Váš e-mail. (více informací)
jméno:
e-mail:
cislo:
zde napište: 531
 
Je již přihlášeno 2336 lidí.
Projekt ESF
Investice do rozvoje vzdělávání

Ostatní

Licence Creative Commons
Kritické myšlení, jejímž autorem je Kritické myšlení, o.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.kritickemysleni.cz