Živá literatura míří ke čtenáři

Britská rada

Tisková zpráva k semináři

Britská rada pořádala v Brně ve dnech 19.–21. ledna 2003 seminář Živá literatura (Animating Literature). Třicet účastníků semináře, mezi nimiž byli knihovníci a středoškolští učitelé z České republiky, hovořilo o možnostech, jak zvýšit zájem lidí o četbu a jak čtenáře zapojit do debaty o knihách, které čtou. Seminář se konal v rámci literárního programu Britské rady v České republice Život ve tvých rukou (Life in your hands).

Seminář Živá literatura vychází z britského programu Opening the Book , který měl v knihovnách ve Velké Británii velký úspěch. Seminář vedla ředitelka agentury Opening the Book a odbornice na rozvoj čtenářských aktivit ve Spojeném království Rachel Van Rielová.

„Británie zažila před deseti lety skutečný boom – vznikly zájmové skupiny čtenářů, kteří se pravidelně scházejí a hovoří o knížkách a o literatuře. Důvodem byl nový přístup k rozvoji čtenářských aktivit. Většina knihoven ve Velké Británii nabízí prostor pro setkávání čtenářů, čtenářské skupiny však fungují i v soukromých bytech. Odhadujeme, že v Británii existuje v současné době asi patnáct až padesát tisíc čtenářských skupin, a to je pouze jedna oblast, v níž se rozvoj čtenářských aktivit uplatňuje,“ uvedl ředitel Britské rady v České republice Paul Dochery.

Cílem literárního programu Britské rady v ČR Život ve tvých rukou je uvádět v České republice to nejlepší ze současné britské literatury. Britská rada pravidelně představuje nové knihy současných britských autorů a osobností současné literární tvorby v Británii. Usiluje rovněž o větší informovanost veřejnosti o britské literatuře na internetu a prostřednictvím sítě partnerských knihoven Britské rady v ČR.

Navigátor
Chci se podívat na:
Chci vyhledat:
Právě se nacházíte na:
homepage KM
Kritické listy

[ukázat mapu celého webu]
Kritické listy
Čteme s porozuměním


E-infosíť
Přihlášení do e-mailové infosítě Vám zaručí zasílání novinek a aktualit přímo na Váš e-mail. (více informací)
jméno:
e-mail:
cislo:
zde napište: 531
 
Je již přihlášeno 2336 lidí.
Projekt ESF
Investice do rozvoje vzdělávání

Ostatní

Licence Creative Commons
Kritické myšlení, jejímž autorem je Kritické myšlení, o.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.kritickemysleni.cz