Sedmá generace v roce 12

Hnutí Duha

Společensko-ekologický měsíčník Sedmá generace vydává Hnutí DUHA, jedna z největších českých ekologických organizací, již od roku 1991. Jeho název je symbolický. Jsme totiž přesvědčeni o tom, že chceme-li jako lidstvo žít na této planetě ve spokojenosti a míru, musí naše jednání zohledňovat také potřeby našich potomků. A to i těch, kteří přijdou sedm generací po nás.

Hlavním cílem všech, kteří se na tvorbě časopisu podílejí, je vytvářet prostor pro debatu o moderní společnosti, sociálních a ekologických dopadech jejího vývoje i politických, hospodářských a kulturních souvislostech současných společenských trendů. Chceme nejen podávat informace o aktuálním dění v oblasti ochrany životního prostředí, ale chceme toto dění především zasazovat do širších souvislostí, aťuž politických, ekonomických či obecně kulturních. Jde nám o vytváření prostoru pro sebereflexi českého ekologického hnutí.

Spolupracujeme s řadou autorů, osobností známých nejen svou prací v ekologickém hnutí. Do časopisu v minulosti přispěli a přispívají například filozofové Erazim Kohák a Lubor Kysučan, sociologové Hana Librová a Jan Keller, ekologové Martin Bursík a Ivan Dejmal, novinář Jakub Patočka, politologové Pavel Šaradín a Martin Konečný, biofyzička Ľuba Lacinová, biolog Mojmír Vlašín, ekotoxikolog Miroslav Šuta, botanik Richard Višňák a řada dalších. V Sedmé generaci pravidelně otiskujeme fotografie mnoha známých fotografů, jako jsou Jindřich Štreit, Jaroslav Pulicar, Ibra Ibrahimovič, Ivo Dokoupil, Stanislav Krupař nebo Jan Symon.

Sedmá generace, měsíčník, A4, 44–56 stran, roční předplatné 290 Kč.

Časopis si můžete objednat na internetové adrese www.sedmagenerace.cz/nabidka.html , telefonicky (545 214 431) nebo e-mailem ( lide@hnutiduha.cz ). Pošleme vám ukázkové číslo zdarma.

Každý nový předplatitel získá rovněž zdarma knihu Dávné budoucnosti od Heleny Norbergové- odgeové – vyprávění ze života obyvatel himálajského Ladaku. Nabídka platí pouze do Velikonoc.

Co pro vás Sedmá generace připravila na rok 2003?

Můžete se například těšit na tematická čísla o tzv. ekoturistice, globálních změnách klimatu nebo ekologických dopadech politiky Světové obchodní organizace. Můžete si přečíst retrospektivu ropné krize po třiceti letech či předreferendovou analýzu kladů a záporů Evropské unie. Připravili jsme pro vás také nový seriál o nejvýznamnějších ekologických kauzách posledních let. Pozornost budeme i nadále věnovat důležitým tématům, namátkou – genetickým modifikacím, zemědělství, šetrné energii, odpadům, globalizaci, problematice menšin. Nebudou chybět ani rozhovory se zajímavými lidmi, aktuální zprávy o dění v českém i světovém ekologickém hnutí, komentáře a úvahy.

Navigátor
Chci se podívat na:
Chci vyhledat:
Právě se nacházíte na:
homepage KM
Kritické listy

[ukázat mapu celého webu]
Kritické listy
Čteme s porozuměním


E-infosíť
Přihlášení do e-mailové infosítě Vám zaručí zasílání novinek a aktualit přímo na Váš e-mail. (více informací)
jméno:
e-mail:
cislo:
zde napište: 531
 
Je již přihlášeno 2336 lidí.
Projekt ESF
Investice do rozvoje vzdělávání

Ostatní

Licence Creative Commons
Kritické myšlení, jejímž autorem je Kritické myšlení, o.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.kritickemysleni.cz