Přátelské pokyny pro autory lekcí

Nina Rutová

(... prosíme použít jen k volné inspiraci.)

Vážení autoři,

pokud byste rádi přispěli do Kritických listů do rubriky Lekce, ale nevíte, jak na to, možná vám přijde vhod několik doporučení.

Určitě je důležité, abyste nás do své lekce nějak uvedli (nejen pro který je to ročník, předmět apod., ale napsali také něco o tom, proč jste zvolili dané téma, co vás na něm zajímá, jaké prostředky a proč jste si pro výuku vybrali, jaký byl nebo stále je váš cíl).

KL bychom rádi tiskli tzv. komentované lekce (projekty), které jsou, pokud možno, ucelenou přípravou.

To znamená, že vždy popíšete chronologicky průběh vyučování, kde nechybí přesné formulace zadání a komentář jakéhokoli druhu.

Je na vás, jak mnoho se rozepíšete o svém pozorování, z jakých aspektů budete své vyučování nahlížet, jak budete komentovat práce dětí či jakkoli zajímavé okamžiky z vyučování. Je na vás, jestli uvedete nejprve scénář a až po něm komentář, anebo okomentujete-li jednotlivé části své přípravy v chronologickém pořadí.

Sami víte, že autentické dětské práce, jimiž svůj příspěvek obohatíte, jsou vždy cenné.

Rozsah? Protože míra vašeho pozorování, potřeba podělit se o ně, schopnost převyprávět ho čtenářům, počet autentických prací jsou různé, je těžké doporučit vám rozsah. Myslíme však, že většinou nepřesáhne dvě normostrany.

Pokud jste pracovali s publikovaným literárním nebo vědeckým textem, uve_te, kde ho čtenář může najít, popřípadě jej můžeme i publikovat – autorská práva řešíme případ od případu.

Svůj text odešlete v elektronické podobě (e-mailem nebo na disketě) s příponou .doc nebo .rtf a, prosíme, nevkládejte do textu žádné automatické změny, úpravy, číslování, styly.

Nákresy, autentické práce, portfolia, fotografie, ale také svou fotografii pošlete poštou na adresu, na níž se domluvíme.

Mnoho pěkných chvil při psaní vám přeje Nina Rutová.

Navigátor
Chci se podívat na:
Chci vyhledat:
Právě se nacházíte na:
homepage KM
Kritické listy

[ukázat mapu celého webu]
Kritické listy
Čteme s porozuměním


E-infosíť
Přihlášení do e-mailové infosítě Vám zaručí zasílání novinek a aktualit přímo na Váš e-mail. (více informací)
jméno:
e-mail:
cislo:
zde napište: 531
 
Je již přihlášeno 2336 lidí.
Projekt ESF
Investice do rozvoje vzdělávání

Ostatní

Licence Creative Commons
Kritické myšlení, jejímž autorem je Kritické myšlení, o.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.kritickemysleni.cz