Jazykový ateliér

Dagmar Rýdlová

Pro řadu dětí i dospělých je audiovizuální výuka jazyků málo názorná a praktická – mohla bych vám o tom hodně povídat. Ve škole jsem nebyla hloupá, ale jazyky mi nešly. Čeština, angličtina, němčina – opravdu nic moc. Ráda přicházím věcem na kloub, ale jak přijít na kloub angličtině, když se není čeho chytit? Jsem hračička a věřím tomu, že z nevýhody je dobré udělat výhodu – tak jsem začala vytvářet hmatové pomůcky pro uchopení slovíček, gramatiky a dalších nehmotných jazykových jevů. A věřte nevěřte, vznikají z toho pěkné a funkční učební pomůcky. Recenze odborníků i zpětná vazba některých učitelů je velmi pozitivní. Opět se tu potvrzuje pravidlo, že s inovacemi přicházejí buď špičkoví specialisté z oboru, nebo naopak lidé, od kterých by to nikdo nečekal.

V prvé řadě vytvářím hmatové pomůcky pro angličtinu, ale protože se ozývají i němčináři, snažím se o aplikace. Určitě jsem zatím vytvořila mnohem a mnohem méně pomůcek, než by bylo potřeba, ale už je to docela pěkný základ pro „startovací modul“. Je to taková sněhová koule, která se bude nabalovat a nabalovat … až z ní bude sněhulák? Nene! Až z ní bude alespoň v některých školách a vzdělávacích agenturách JAZYKOVÝ ATELIÉR. To bude místnost, kde bude celý systém hmatových pomůcek. Proč? Aby učitelé a děti měli slovíčka, gramatiku a další nehmotné jazykové jevy dobře na očích a pěkně při ruce.

Dělám, co mi síly stačí, aby se nehmotná vize krok za krokem proměňovala ve hmatatelné výsledky. Během dubna už bude možné si startovací modul koupit a také budou probíhat instruktážní semináře. Máte-li o startovací modul a o jazykový ateliér zájem, zašlete mi vaši e-mailovou adresu – pošlu vám více informací.

Jeden obrázek je víc než 1000 slov a „přijít, vidět, osahat si“ je víc než 1000 obrázků. Já vám mohu poslat obrázky na ukázku, ale přijít a osahat si je už musíte vy.

Ing. Dagmar Rýdlová je autorka originálních učebních pomůcek a metod (např. měkkých a tvrdých písmenek z látky pro dyslektiky na 1. stupni – pozn. red.).

Navigátor
Chci se podívat na:
Chci vyhledat:
Právě se nacházíte na:
homepage KM
Kritické listy

[ukázat mapu celého webu]
Kritické listy
Čteme s porozuměním


E-infosíť
Přihlášení do e-mailové infosítě Vám zaručí zasílání novinek a aktualit přímo na Váš e-mail. (více informací)
jméno:
e-mail:
cislo:
zde napište: 531
 
Je již přihlášeno 2335 lidí.
Projekt ESF
Investice do rozvoje vzdělávání

Ostatní

Licence Creative Commons
Kritické myšlení, jejímž autorem je Kritické myšlení, o.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.kritickemysleni.cz