Čtením a psaním ke kritickému myšlení
Aktuality

Jaké kurzy chystáme? (30/01/2017)

Pokud si potřebujete naplánovat své další vzdělávání (např. kvůli čerpání financí z tzv. šablon), podívejte se, jaké kurzy otevřeme na jaře a na podzim 2017.

Kurz Kritické myšlení a globální témata v Brně - jaro 2016 (02/03/2016)

Přihlaste se na kurz pořádaný naší spřátelenou organizací NaZemi v Brně. Více informací a přihláška na: http://www.nazemi.cz/cs/jarni-kurz-kriticke-mysleni-globalni-temata.

Jarní kurzy RWCT už otevřeny! (17/11/2015)

Podívejte se na naši nabídku jarních kurzů RWCT. Probíhají v Praze, Kladně i v Brně. Také je možné se přihlásit na kurzy MBTI.

Čeština doopravdy! (29/08/2015)

Ondřej Hausenblas nabízí svůj návrh didaktiky pro výuku na 1. stupni v předmětu Český jazyk a literatura, s názvem Čeština doopravdy. Knížka má 73 stran a dá se objednávat na webu http://www.levneucebnice.cz/

Čteme s nečtenáři v Táboře (29/08/2015)

V říjnu a listopadu 2016 se v Táboře koná kurz Čteme s nečtenáři a učíme je kriticky myslet. Více informací a přihlášku najdete v Nabídce vzdělávání.

Otevřená třída v Edupoint (27/05/2015)

9. června pořádá EDUin a Skautský institut Otevřenou třídu zaměřenou na rozvoj kritického myšlení. Přijďte se podívat!

Semináře k dílnám čtení (výzva 56) (29/04/2015)

V Nabídce vzdělávání se můžete přihlašovat na podzimní jednodenní semináře k dílnám čtení v několika městech: Praze, Liberci, Plzni, Rokycanech, Staňkově (okr. Domažlice), Českých Budějovicích, Táboře, Prachaticích, Písku, Českém Krumlově. Také nabízíme dva termíny v kraji Vysočina a jeden v Karviné.

Základní myšlenky, cíle a principy
Vzdělávací program Čtením a psaním ke kritickému myšlení (RWCT) nabízí učitelům ucelený didaktický systém, který je možné využít téměř ve všech předmětech a na všech stupních škol. Konkrétní praktické metody, techniky a strategie jsou sestavené v otevřený, ale provázaný celek, v efektivní systém učení použitelný ve škole.
Hlavním cílem programu je, aby se žáci stali samostatnými mysliteli a čtenáři, kteří se dokážou na věci dívat z různých úhlů pohledu, jsou zvídaví, cítí lásku k vědění a zodpovědnost za svět, ve kterém žijí.
Infosíť
Přihlášení do e-mailové infosítě Vám zaručí zasílání novinek a aktualit přímo na Váš e-mail. (více informací)

jméno:
e-mail:
kontrola: zde napište: 531
 

Je již přihlášeno 2095 lidí.
Partneři a odkazy