Kursy a Letní školy KM

Historie proběhlých kursů KM

Přehled proběhlých kursů Kritického myšlení za školní roky: 2003/04, 2002/03, 1997-2002

Historie Letních škol

2002 - Letní škola KM IV. (Zlenice u Čerčan), 2001 - Letní škola KM III (Zámek Zahrádky), 2000 - Učíme (se) myslet a učit se II. (Podlesí, Žďárské vrchy), 1999 - Učíme (se) myslet a učit se I. (Vlachovice, Žďárské vrchy)

Hodnocení Letní školy 2002 - Zlenice u Čerčan

Přepis závěrečných dotazníků, které letos na LS v Zlenicích proběhly. Za úspěch celé akce děkujeme všem účastníkům i lektorům - píle byla na jedničku, chování mravné, výsledky výtečné (některé najdete v Kritických listech č. 8). Také si zde můžete stáhnout rozvrh LŠ (RTF).

Projekty

Projekt EQUAL (Člověk v tísni)

Nabídka pro školy z projektu EQUAL (Člověk v tísni): "Maximální šance každému dítěti - maximální podpora každému učiteli a každé škole". Společnost Člověk v tísni vám nabízí účast v projektu EQUAL zaměřeném na vzdělávání různorodých dětí v různorodé společnosti. Školy všech stupňů tu najdou své sekce, v nichž mají najít pomoc, aby jejich učitelé dokázali učit děti s rozmanitými zkušenostmi kulturními i osobními, z rozmanitého prostředí, s různými potřebami a možnostmi.

Myslí celá škola - nabídka k účasti v projektu

Pracuje ve Vaší škole absolvent/ka kursu Čtením a psaním ke kritickému myšlení? Nebo jste Vy absolventkou/absolventem kursu RWCT? Pokud ano, rádi bychom nabídli celé Vaší škole účast v projektu "Myslí celá škola".

Konference

13. evropská čtenářská konference v Tallinu

Z obrovské nabídky referátů, přednášek, dílen bylo těžké si vybírat, můžete to posoudit sami z konferenčního programu. Ostatní podrobnosti dosud visí na webu www.konverents.ee/reading.
Přečtěte si také cestopisné Obrázky z Estonska, které si během pobytu psala Radka Slabáková.

"Duhová konference – tři programy v jedné škole"

Cílem konference konané v říjnu 2002 bylo představit úspěchy a rozvoj tři blízkých inovativních programů – Kritického myšlení, vzdělávacího programu Začít spolu a Školy podporující zdraví – jejichž součinností v rámci jedné školy si škola vytvoří příznivější podmínky pro vyšší kvalitu vzdělání. Můžete si prohlédnout předběžnou nabídku vystoupení.
Přečíst si také můžete zpětnou vazbu z Duhové konference - celkové hodnocení od účastníků, kde zjistíte, co považovali účastníci za přínosné, co by doporučili napříště, jak konferenci hodnotili z různých stran, i další komentáře. Shodné i zcela opačné pohledy na totéž jsou vždy inspirativní...

Proběhla konference Vysokoškolský učitel - odborník a pedagog

Netrpělivě čekáme, až fakulty začnou vysílat do škol schopné učitele s moderní přípravou? Ledy se už hýbou, některá pracoviště a někteří učitelé na VŠ nejen rozumějí této potřebě, ale také chtějí sami něco pro to podniknout. Ústav pedagogických věd na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity (Brno) sezval na 16. 1. 2002 spolu s Vzdělávací nadací Jana Husa, pár desítek lidí z vysokých škol, kteří o zlepšení učitelských dovedností na fakultách už něco vědí.

Zpráva O konferenci Inovácie v školstve

Od 15. do 17. listopadu 2002 na Štrbském plese, mezi štíty už zasněženými a zamrzlými, proběhla už druhá a hřejivá konference slovenských inovativních učitelů a odborníků. Pořádalo ji občanské sdružení Orava pro demokracii ve vzdělávání spolu s University of Northern Iowa.

Ostatní aktivity

Zveme vás na pravidelná setkávání KLUBU KM v Praze (přihláška/RTF)

Setkání Klubu KM budou v Základní církevní škole v Ostrovní ulici (za Národním divadlem) přibližně jednou za měsíc ve čtvrtek od 15 do 19 hodin - dle harmonogramu v přihlášce. O program se postarají členové Klubu sami! Srdečně zve Nina Rutová

Návrh na sérii seminářů o ŠVP/RVP

neboli seminářů mířících k porozumění toho, jak si může škola vytvořit vlastní vzdělávací program splňující požadavky rámcového vzdělávacího programu

FZŠ Chlupova v Praze 5 oslavila 10. narozeniny

Ve středu 15. 5. se v sportovní hale na pražském sídlišti Luka uskutečnil skvělý podvečer: žáci z 1. - 5. tříd spolu se svými učitelkami připravili na oslavu desetiletého trvání své školičky skvostnou revui. FZŠ Chlupova je tréninkové a metodické centrum RWCT.

Veletrh Kritického myšlení

Veletrh kritického myšlení 18. - 20. 10. 2001 (program) umožnil přihlášeným účastníkům navzájem si poskytnout své zkušenosti a zodpovědět své dotazy. Kromě toho se v dílnách setkali s některými novými postupy a metodami. Pokud jste byli na Veletrhu, pak Vás možná zajímá, co o akci na závěr napsali Vaši spoluúčastníci, a případné odpovědi na otázky a připomínky.

Děti profesionálně besedovaly se spisovatelem o psaní

V polovině května 2000 se v Metodickém a tréninkovém centru RWCT - v Základní škole Chlupova ul., Praha 13 - uskutečnila dlouho slibovaná se spisovatelem Milošem Macourkem. 
Miloše Macourka pozvaly na besedu paní učitelka Blanka Staňková a koordinátorka RWCT Hana Košťálová nejen proto, že děti samozřejmě jeho knížky a filmy znají a mají rády, ale také proto, že nad jeho příběhy Macha a Šebestové měla v březnu proběhnout mezinárodní “literární směna” s jednou třídou základní školy v Ohiu v USA, kde pracuje s dětmi paní učitelka velmi podobným způsobem jako ve třídě Blanky Staňkové.

Navigátor
Chci se podívat na:
Chci vyhledat:
Právě se nacházíte na:
homepage KM
Co děláme
Proběhlé akce

[ukázat mapu celého webu]
Kritické listy
Čteme s porozuměním


E-infosíť
Přihlášení do e-mailové infosítě Vám zaručí zasílání novinek a aktualit přímo na Váš e-mail. (více informací)
jméno:
e-mail:
cislo:
zde napište: 531
 
Je již přihlášeno 2342 lidí.
Projekt ESF
Investice do rozvoje vzdělávání

Ostatní

Licence Creative Commons
Kritické myšlení, jejímž autorem je Kritické myšlení, o.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.kritickemysleni.cz